Gratis Joomla Template by FatCow Review

Beraat kandili sözleri

Kategori: herkonudan sözler

Talip olunan değer ne kadar büyükse...
Tabi tutulan imtihanlarda o kadar büyük oluyor...
Tut elimizden Allah'ım tut ki kalmayalım sensiz...
Şüphesiz bizim tedbirimiz Sen' in takdirinden küçüktür...
Bizleri kazanma kuşağında kaybedenlerden değil,
Hakiki rızana erenlerden eyle...
Amin.

Hayırlı Kandiller.


Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle... Iyi Kandiller..


Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz Mübarek olsun.


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yagmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.


Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildigince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün  kandil, kandilin mübarek olsun.


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..


Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla'ya sunacagi ve O'nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir.  Kandiliniz hayirli olsun!


Borçlarimizdan, ceza ve günahlarimizdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bagislayandir, unutmayalim.. Eller semaya kalkip, yürekler bir atinca bu gece, gözler sevinç yaslariyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualariniz kabul olsun!


Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.


Bakiler sevgiler adina nice dilekler vardir. Ölümü bile ayirir saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..


Avuçlarin açildigi, gözlerin yasardigi, ilahi esintilerin kalpleri oksadigi anin bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarim.


Allah'in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..


GUL DALINDA GUZEL DIKENSE GULLE GUZEL, TOPRAK YESILLE GOK MAVIYLE GUZEL, GOZLER MANAYLA ELLER DUAYLA GUZEL, BERAT GECENIZ MUBAREK OLSUN.


 

 

Ey Allah'ım Zatına mahsus Recebi şerif hürmetine bizleri kulluğuna kabul eyle.İbadetlerimizi makbul dualarımızı müstecab,Beraat kandilimizi mübarek eyle.


 

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç çünkü bugün kandil, Beraat  kandilin mübarek olsun.


Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun.

 

Beraat Kandiliniz mübarek olsun..


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.

 

Beraat Kandiliniz mübarek olsun..


 

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün  kandil, Beraat kandilin mübarek olsun.


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun.


 

Beraat Kandiliniz mübarek olsun.


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun.


 

Beraat Kandiliniz kutlu olsun.


 

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Beraat kandilin mübarek olsun.


 

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.


 

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.


 

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.


 

Elçiler  umutlarına  bekçi,Allah kalbime ziyaretçi olsn.Yüreğin cennet gibi güzel,cennet senin gibi güzel yüreklerle dolsn. Kandiliniz mübarek olsn..


 

Bu gecenin Rahmeti, , bereketi ve İnayeti üzerinize olsun ! Rabbim işlerinize bereket, dertlerinize deva, hayatınıza hayır bahşetsin.. Dualarınızda bizleride anın inşallah..
Hayırlı Kandiller.


 

Gelecek günü ümitle bekleyerek
Hayırla yâd edecek birini isteyerek
En hayırlıyı En Güzelden isteyerek
Beraat Kandiliniz mübarek olsun...


 

"Ey Rabb’imiz! Biz kullarını Senin sevmediğin ve hoşnut olmadığın vadilerde dolaşmaktan muhafaza buyur.. Senin nezdinde anlamsız sayılan ne kadar meşguliyet varsa bizi onlardan uzak tut.."

 

Hayırlı Kandiller


 

Yağmur ile gelen bereket,
Cuma ile gelen Rahmet ile birleşti Dostlar.
Kalbimizde dualar,
Yüreğimizde umutlar,
Bu gece hürmetine,
Yağmurun her damlasını indiren Rahmet melekleri hürmetine,
Rabbim bizleri bağışla,
Sana layık kul, Efendimiz'e (SaAllahu Aleyhi Vesellem)'e layık ümmet olmayı nasib eyle.

Beraat Kandiliniz mübarek olsun


 

Fettah olan Rabbimiz!

Bizim de yüreklerimizi genişlet!

Yollarımızı aç!

Sırat-ı müstakîm’e giden yolları aç!

Ve imanlarımızı sağlamlaştır!

Bizi dosdoğru bir yola sevket!

Razı olduğun haldeyken sekîneyi gönder kalplerimize!

Ve kalplerimizi ve ayaklarımızı o halde sabit kıl!

 

Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.


 

Ey her varlığa lütuf deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan, ey herkesi ve her şeyi şefkat ve merhametle kuşatan!
 
Her an bizimle ol ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakma; cömertlik ve merhametinle gönüllerimizi doyur, ikram ve rahmet yağmurlarından bizleri mahrum kılma. Efendimiz'e ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabb'imiz!..

 

Hayırlı Kandiller


 Allah'ım!
Senin mübarek ismini anarak ve rahmetinin gölgesine sığınarak
Bu geceyi idrak etmeyi  ve ondaki hayırlara mazhar olmayı senden isterim.

Hayırlı Kandiller


 

Hayat ne garip değilmi?...Hayat denilen şey Namazsız Ezan ile Ezansız Namaz arasındadır.Doğarken Ezan okunur Namazı kılınmaz,ölürken Namaz kılınır Ezanı okunmaz.Çünkü doğumun Ezanı ölümün Namazını kıldırır...Hayat Ezan ile Namaz arası kadar kısa işte!...MEVLAM farkında olanlardan eğlesin...
Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.


 

Ey Rabbim!
İstemeden verdiklerine bakinca, istediklerimizi verecegine inanarak, duasini bekledigim  kardeslerime iki cihan saadetini diliyorum! Amin! Beraat Kandiliniz mübarek olsun


 

Ebedi  mükafat  varsa  ötelerde; Fani dertler,bilmeyene mahsustur.İnanan bilirki,Özlemlerin Sonu Vuslat,Hüzünlerin SonuTebessümdür. Hayırlı Kandiller.


Ya  Rabbi;seni bulup sende kalmayı istediğin gibi kul olmayı Lebbeyk deyip Cemalinle şeref bulmayı bizlere nasip et... amin

Selamın en güzeli ile selam olsun.
Beraat Kandiliniz Mübarek olsun.

Gösterim: 10714