Gratis Joomla Template by FatCow Review

Kadir gecesi Sözleri

Kategori: herkonudan sözler

 

* Bin aydan daha hayırlı bir gecede, hayrımızı en üst seviyeye çıkartmalı ve bu gecenin kadrini bilmeliyiz. Kadri kalem ve kelamlara sığmayan Kadir Gecemiz mübarek olsun.

 


 

* Bin aydan daha hayırlı bu gecede geçmiş bütün yakınlarımız  yeryüzüne inerek bizlerden dua talep edecekler. Garip ve muhtaç olan ve bizim dualarımızla amel defterlerinin sevapları devam eden ecdadımıza böyle şerefli bir gecede şerefli hediyeler verebilmek ümidi ile gecemiz mübarek olsun.


 

* " İnanarak ve sevabını Allahü Tealadan umarak kadir gecesini ihya edenin geçmiş günahları affolunur." (Hadisi Şerif- Buhari) buyuruyor efendimiz s.a.v. Bu geceyi uyanık geçirerek amel defterimizi tertemiz yapabilme ümidi ile Kandiliniz Mübarek olsun.


 

 

Öğrendim ki yaşamak;Acının ölçüsünden geçerken,rahmet yağmurlarında ıslanmaktı.
Allah'ım imtihan yollarında yürürken, ruhunun üstünde şemsiyelerle gezinenlerden ve rahmetinden ümit kesenlerden olmaktan sana sığınırım.

 

 

 


 

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi. Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

 

 


 

 

 

Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar... Ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

 

 


 

 

 

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..


 

 

 

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kadir gecesiniz hayırlı olsun !

 

 


 

Bin aydan faziletli, ne kadar kadri yüce!
Sayısız günahkâr kul, affa uğrar bu gece.


Rabbim! Bak ellerim bomboş, ellerimde birşey yok. Ellerimde sadece yok var. Ve yoktan var ettiğin bu ellerle senin sonsuz keremine el açmış, duadayım. Çünkü bende "var" yok . Sende ise "yok" yok... Ve bu yokluğumla varlığına sığınmaktayım. Varlığınla himaye et, dualarına beni ekleyenlerin de dualarını kabul et. (amin)

Kadir Gecemiz Mübarek olsun.

 

 

 

*  Herkonudan.com özel

Gösterim: 9017