Gratis Joomla Template by FatCow Review

Mevlüd kandili sözleri

Kategori: herkonudan sözler

Hayat ne garip değilmi?...Hayat denilen şey Namazsız Ezan ile Ezansız Namaz arasındadır.Doğarken Ezan okunur Namazı kılınmaz,ölürken Namaz kılınır Ezanı okunmaz.Çünkü doğumun Ezanı ölümün Namazını kıldırır...Hayat Ezan ile Namaz arası kadar kısa işte!...MEVLAM farkında olanlardan eğlesin...
Mevlüd Kandiliniz Mübarek Olsun.


Ey Rabbim!
İstemeden verdiklerine bakinca, istediklerimizi verecegine inanarak, duasini bekledigim  kardeslerime iki cihan saadetini diliyorum! Amin! Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun


Ebedi  mükafat  varsa  ötelerde; Fani dertler,bilmeyene mahsustur.İnanan bilirki,Özlemlerin Sonu Vuslat,Hüzünlerin SonuTebessümdür. Hayırlı Kandiller.


Ya  Rabbi;seni bulup sende kalmayı istediğin gibi kul olmayı Lebbeyk deyip Cemalinle şeref bulmayı bizlere nasip et... amin

Selamın en güzeli ile selam olsun.
Mevlüd Kandiliniz Mübarek olsun.


Elçiler  umutlarına  bekçi,Allah kalbime ziyaretçi olsn.Yüreğin cennet gibi güzel,cennet senin gibi güzel yüreklerle dolsn. Mevlüd Kandiliniz mübarek olsn..


Bu gecenin Rahmeti, , bereketi ve İnayeti üzerinize olsun ! Rabbim işlerinize bereket, dertlerinize deva, hayatınıza hayır bahşetsin.. Dualarınızda bizleride anın inşallah..
Hayırlı Kandiller.


Gelecek günü ümitle bekleyerek
Hayırla yâd edecek birini isteyerek
En hayırlıyı En Güzelden isteyerek
Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun...


"Ey Rabb’imiz! Biz kullarını Senin sevmediğin ve hoşnut olmadığın vadilerde dolaşmaktan muhafaza buyur.. Senin nezdinde anlamsız sayılan ne kadar meşguliyet varsa bizi onlardan uzak tut.."

Hayırlı Kandiller


Yağmur ile gelen bereket,
Cuma ile gelen Rahmet ile birleşti Dostlar.
Kalbimizde dualar,
Yüreğimizde umutlar,
Bu gece hürmetine,
Yağmurun her damlasını indiren Rahmet melekleri hürmetine,
Rabbim bizleri bağışla,
Sana layık kul, Efendimiz'e (SaAllahu Aleyhi Vesellem)'e layık ümmet olmayı nasib eyle.

Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun


Fettah olan Rabbimiz!

Bizim de yüreklerimizi genişlet!

Yollarımızı aç!

Sırat-ı müstakîm’e giden yolları aç!

Ve imanlarımızı sağlamlaştır!

Bizi dosdoğru bir yola sevket!

Razı olduğun haldeyken sekîneyi gönder kalplerimize!

Ve kalplerimizi ve ayaklarımızı o halde sabit kıl!

Mevlüd Kandiliniz Mübarek Olsun.


Ey her varlığa lütuf deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan, ey herkesi ve her şeyi şefkat ve merhametle kuşatan!
 
Her an bizimle ol ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakma; cömertlik ve merhametinle gönüllerimizi doyur, ikram ve rahmet yağmurlarından bizleri mahrum kılma. Efendimiz'e ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabb'imiz!..

Hayırlı Kandiller


 Allah'ım!
Senin mübarek ismini anarak ve rahmetinin gölgesine sığınarak
Bu geceyi idrak etmeyi  ve ondaki hayırlara mazhar olmayı senden isterim.

Hayırlı Kandiller


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun.


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Mevlüd Kandiliniz kutlu olsun.


Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Mevlüd kandilin mübarek olsun.


Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.


Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.


Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.


Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, Mevlüd kandilin mübarek olsun.


Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun.Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun..


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Mevlüd Kandiliniz mübarek olsun..Gösterim: 10755