Gratis Joomla Template by FatCow Review

Regaib kandili sözleri

Kategori: herkonudan sözler

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun...
 


Peygamberimizin s.a.v.Hz. Amineye hamile olduğunu anladığı bu gecede, senin de günahlarının mağfiret olduğunu anladığın bir kul olabilmen ümidi ile Regaip Kandilin Mübarek olsun..


Sağır ayın(es'am) ilk Mübarek Cuma gecesi olan bu gecede nefsin isteklerine sağır, ibadet ve hasenata aç bir kul olabilmen ümidi ile Regaip Kandilin Mübarek olsun..
 


Bu gece bundan sonra peş peşe gelecek bir dizi kandillerin; Beraat ve Miraç kandillerinin, 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin de habercisidir. Bu nedendendir ki Regaip Kandili'nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller dilerim..


Allahım Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve bizi Ramazana ulaştır. Kandilimizi magbul, seyyiatımızı mestur eyle! Kandilimiz mübarek olsun.


Kim Receb ayında bir defa ihlas suresini okursa Hazreti Allah onun elli senelik günahını af eder.
Af olunan kullardan olmamız duasıyla Kandiliniz mübarek olsun.


Ey Allah'ım Zatına mahsus Recebi şerif hürmetine bizleri kulluğuna kabul eyle.İbadetlerimizi makbul dualarımızı müstecab,kandilimizi mübarek eyle.


Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.


Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun..


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..


Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün  kandil, kandilin mübarek olsun.


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.


Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.


Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.


Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.


Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.Hayat ne garip değilmi?...Hayat denilen şey Namazsız Ezan ile Ezansız Namaz arasındadır.Doğarken Ezan okunur Namazı kılınmaz,ölürken Namaz kılınır Ezanı okunmaz.Çünkü doğumun Ezanı ölümün Namazını kıldırır...Hayat Ezan ile Namaz arası kadar kısa işte!...MEVLAM farkında olanlardan eğlesin...
Kandiliniz Mübarek Olsun.


Ey Rabbim!
İstemeden verdiklerine bakinca, istediklerimizi verecegine inanarak, duasini bekledigim  kardeslerime iki cihan saadetini diliyorum! Amin! Kandiliniz mübarek olsun


Ebedi  mükafat  varsa  ötelerde; Fani dertler,bilmeyene mahsustur.İnanan bilirki,Özlemlerin Sonu Vuslat,Hüzünlerin SonuTebessümdür. Hayırlı Kandiller.


Ya  Rabbi;seni bulup sende kalmayı istediğin gibi kul olmayı Lebbeyk deyip Cemalinle şeref bulmayı bizlere nasip et... amin

Selamın en güzeli ile selam olsun.
Kandiliniz Mübarek olsun.


Elçiler  umutlarına  bekçi,Allah kalbime ziyaretçi olsn.Yüreğin cennet gibi güzel,cennet senin gibi güzel yüreklerle dolsn. Kandiliniz mübarek olsn..


Bu gecenin Rahmeti, , bereketi ve İnayeti üzerinize olsun ! Rabbim işlerinize bereket, dertlerinize deva, hayatınıza hayır bahşetsin.. Dualarınızda bizleride anın inşallah..
Hayırlı Kandiller.


Gelecek günü ümitle bekleyerek
Hayırla yâd edecek birini isteyerek
En hayırlıyı En Güzelden isteyerek
Mübarek Kandiliniz mübarek olsun...


"Ey Rabb’imiz! Biz kullarını Senin sevmediğin ve hoşnut olmadığın vadilerde dolaşmaktan muhafaza buyur.. Senin nezdinde anlamsız sayılan ne kadar meşguliyet varsa bizi onlardan uzak tut.."

Hayırlı Kandiller


Yağmur ile gelen bereket,
Cuma ile gelen Rahmet ile birleşti Dostlar.
Kalbimizde dualar,
Yüreğimizde umutlar,
Bu gece hürmetine,
Yağmurun her damlasını indiren Rahmet melekleri hürmetine,
Rabbim bizleri bağışla,
Sana layık kul, Efendimiz'e (SaAllahu Aleyhi Vesellem)'e layık ümmet olmayı nasib eyle.

Kandiliniz mübarek olsun


Fettah olan Rabbimiz!

Bizim de yüreklerimizi genişlet!

Yollarımızı aç!

Sırat-ı müstakîm’e giden yolları aç!

Ve imanlarımızı sağlamlaştır!

Bizi dosdoğru bir yola sevket!

Razı olduğun haldeyken sekîneyi gönder kalplerimize!

Ve kalplerimizi ve ayaklarımızı o halde sabit kıl!

Kandiliniz Mübarek Olsun.


Ey her varlığa lütuf deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan, ey herkesi ve her şeyi şefkat ve merhametle kuşatan!
 
Her an bizimle ol ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakma; cömertlik ve merhametinle gönüllerimizi doyur, ikram ve rahmet yağmurlarından bizleri mahrum kılma. Efendimiz'e ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabb'imiz!..

Hayırlı Kandiller


 Allah'ım!
Senin mübarek ismini anarak ve rahmetinin gölgesine sığınarak
Bu geceyi idrak etmeyi  ve ondaki hayırlara mazhar olmayı senden isterim.

Hayırlı Kandiller


 

Gösterim: 9828