Gratis Joomla Template by FatCow Review

Pilates yapanlar nasıl beslenmeli?

Kategori: Diyet ve Spor

Pilates yaparken kilo vermek ve nelere dikkat etmek gerekir? Pilates yaparken aç karınla mı yoksa tok karınla mı yapmak gerekir? Pilates ile zayıflanır mı? Bütün bu soruların cevabını Diyetisyen Gizem Tutar Pilates Yapanlar Nasıl Beslenmeli yazısında kaleme aldı.

Pilates Yapanlar Nasıl Beslenmeli?

Pilates, tok karna yapılmamalıdır. Pilatese uzun zaman aç kalmış olarak başlamakta sakıncalıdır. Hareketlerin rahat yapılması, kramp oluşmaması ve kan şekeri dengesi açısından en uygun olanı pilates yapmaya başlamadan 1-1,5 saat öncesinden bir öğün tüketmektir.

Devamını oku...

Doğal otlarla zayıflamayı hızlandırma yöntemleri

Kategori: Diyet ve Spor

Doğal otların ve bitkisel çayların metabolizma hızımıza, bağırsak çalışma düzenine ve vücutta su toplanmalarına karşı etkisini hafife almamamız gerekiyor. Kilo verirken bitkisel çayları ya da doğal otları rastgele değil, bilinçli bir şekilde kullanmamız çok önemlidir. Önerilerim:

1. Metabolizmamızın hızlanması,sindirimimizin kolaylaşması,vücutta şişliklerin (su toplamasının) oluşmaması için;

Şahtere otu 1 çorba kaşığı
Ihlamur çiçeği1 çorba kaşığı
Meyan kökü 1 çorba kaşığı

Devamını oku...

Akıllı Besinlerle Kalıcı Zayıflayın!

Kategori: Diyet ve Spor

Kalıcı kilo kontrolünde doğru zamanda doğru yolu izlemenin önemine dikkat çeken beslenme uzmanları, akıllı besinlerin şişmanlıkla mücadelede altın standartlardan biri olduğunu söylüyor.
 
Kilo problemi olan insanlar mucize formüllerin peşine düşüyor, maydanozu, lahanayı veya çeşitli ot kombinasyonlarını kaynatarak sularını içiyor ve birden bütün yağlarının eriyeceğini düşünüyor.

Obezite ve metabolizma hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, akıllı gıdaları bilip, ona göre beslenmenin şişmanlık hastalığının kalıcı çözümünde önemli rol oynadığını söylüyor.

Devamını oku...

Yeşil kahvenin kilo verdirici etkisi ne derecede kuvvetli?

Kategori: Diyet ve Spor

Bahar aylarının başlamasıyla insanlarda kışın aldıkları kiloları verme telaşı da artıyor. Kalın kıyafetler altında fazla dikkati çekmeyen kilolar, giysiler inceldikçe göze batmaya başlıyor. İnsanların bu telaşı doğal olarak büyük bir ekonomik talep yaratıyor. Güzellik salonlarında aletli veya diyetle, polikliniklerde cerrahi veya ilaçla yapılan uygulamalar dışında besin destekleri pazarı yoğun ilgi görüyor.

Devamını oku...

Kilo sorunu olana 7 altın tavsiye!

Kategori: Diyet ve Spor

Kilo sorunu olana 7 altın tavsiye!

Eğer kilo fazlalığı ve şişmanlık endişeniz var ve kilolar yerine sağlığınızı vermek istemiyorsanız, bu yazıyı dikkatle okuyun. Prof.Dr. Osman MÜFTÜOĞLU yazıyor...

Kilo fazlalığı özellikle de şişmanlık hepimizin ortak korkusu haline geldi. İyi de oldu! Çünkü sorunun estetik boyutundan daha önemli yanları, tetiklediği önemli sağlık sorunları var. Dahası, şişmanlık yaşam kalitemizi bozuyor, ömrümüzü kısaltıyor. Hipertansiyon, şeker hastalığı, osteoartirit, safra kesesi taşı, koroner arter hastalığı, kolesterol yüksekliği, uyku bozuklukları, kanser gibi pek çok sağlık sorununda ya hazırlayıcı ya da kolaylaştırıcı etkisi var. Kilolu insanların çoğu kendileriyle barışık değil.

Devamını oku...

Egzersizden önce bunu muhakkak yapın

Kategori: Diyet ve Spor

Dar zamanlara sıkıştırılan spor-fitness seanslarının daha etkili olması için vücut farkındalığını geliştirmeliyiz.   08.01.2011,17:47:06
 
Günlük hayat koşuşturması içinde spora ayırdığımız vakit her geçen gün azalıyor. Dolayısıyla ayırdığımız bu vakti etkin kullanmak ve maksimum kazanç elde etmek çok önemli. Her tarz egzersize başlamadan önce vücut farkındalığının oluşması ve gelişmesi, performansı arttırır.

Problemli kas ve eklem gruplarına odaklanmayı kolaylaştırır.

Devamını oku...