Gratis Joomla Template by FatCow Review

Artık 'mimikle' bilgisayar yönetilebilecek

Kategori: Bilgisayar
''MİMİK'' isimli yazılım sayesinde özellikle engelli vatandaşlar, bilgisayarda her türlü işlemi yapabiliyor, sanal klavyeyle ekrana yazı da yazılabiliyor.
ODTÜ Teknokent'in genç yazılım mühendisleri, tamamen yerli sermaye ve mühendislerle baş, göz, kaş çatma, gülümseme, diş sıkma ve kahkaha atma gibi hareketlerle bilgisayar kullanımına olanak sağlayan ''MİMİK'' yazılımını geliştirdi.

''MİMİK'' sayesinde özellikle engelli vatandaşlar, bilgisayarda her türlü işlemi yapabiliyor, sanal klavyeyle ekrana yazı da yazılabiliyor.

Devamını oku...

HP bilgisayar işinden çekiliyor

Kategori: Bilgisayar
HP bilgisayar işinden çekiliyorHewlett-Packard, İngiliz yazılım şirketi Autonomy'e yaptığı teklifin ardından beklenen açıklamayı yaptı

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi HP, 10 milyar dolara Autonomy Corp.'u alacağını duyurdu. Gelen bilgilere göre şirket bu alımla bilgisayar üretimine bağlı olan iş modelini yavaş yavaş terk ederek internet üzerinden kullanıcılara bilgisayar hizmeti vermeyi planlıyor. Şirket tüm PC, tablet ve telefon donanım birimlerini satacak.

Devamını oku...

PC'nizde temizlik vakti!

Kategori: Bilgisayar

İyice yavaşlayan PC'nizi eski günlerine döndürmek için yapmanız gereken ilk 5 şey burada...

PC'ler, verimliliğimizin en önemli parçalarından biri. Ancak zamanla şişen işletim sisteminiz, PC'nizin de giderek yavaşlamasına yol açabiliyor. İşte bilgisayarınızı temiz ve düzenli tutmaya yönelik bazı ipuçları!

1. Kaldırın: Gereksiz ve artık kullanmadığınız programları kaldırın. Bu programlar sabit diskinizde yer kaplar, bellekte yüklü kalabilir ve sistem kaynaklarını tüketmenin yanında güncellemediğinizde güvenlik riski de taşırlar.

Devamını oku...

Samsung'dan yüksek performanslı Q330

Kategori: Bilgisayar

Samsung'dan yüksek performanslı Q330Samsung'un yeni dizüstü bilgisayarı Q330, 13.3 inçlik arkadan aydınlatmalı HD LED ekranı ve Intel Core i5 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Q330'un üzerinde Windows 7 Home Premium işletim sistemi bulunuyor.

7 saate kadar varan Uzun pil ömrü ile ultra hafifliği biraraya getiren Q330, sadece 26.4 mm olan kalınlığı ve 1.97 kg ağırlığı ile son derece şık bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını oku...

Laptop alırken dikkat etmeniz gerekenler

Kategori: Bilgisayar

1-Teknik donanımlarını mutlaka yapacağınız işe göre seçin. Bilgisayarınızı yanınızdan ayırmayı düşünmüyorsanız çok ağır olmayanı, dayanıklı ve sağlam olanını seçin.

2-Klavyesini deneyin. Dizüstü bilgisayarınızın klavyesini değiştiremeyeceğiniz için tuşlara dokunduğunuzda yanıt verme hassasiyetinin ve hızının iyi olduğundan emin olun.

3-Varsa dizüstü bilgisayarında bulunan mouse yerine kullandığınız Touch Pad'in özelliklerini geliştiren ve yeni alternatifler ekleyen cihazı test edin.

4-Bilgisayarın dizlerinizin üstünde çok fazla ısınıp ısınmadığını kontrol edin.

Devamını oku...

Işık hızında Windows geliyor

Kategori: Bilgisayar

windows"Bu Windows da amma geç açılıyor" şikayetleri yeni Windows ile bu kez gerçekten tarih olabilir.

Henüz resmi açıklamalara dayanmasa da teknoloji dünyasında konuşulanlar, gelecek Windows sürümü ile birlikte pek çok şeyin değişeceğini ortaya koyuyor. Bu değişmezlerden birisi olan BIOS, 1979 yılından bu yana bizlerle birlikte. IBM kopyası bilgisayarlarla uyumluluk için geliştirilen ilk BIOS, yasal meseleler yüzünden zor bir süreçte geliştirilmişti. IBM'in kodları ters mühendislik ile çözülmüş ve daha sonra bu takım yeni bir kod üretmişti. Ancak bu zor temeller çok da sağlam olmadı ve bugün bilgisayarların açılış hızı oldukça yavaş.

Devamını oku...