Gratis Joomla Template by FatCow Review

Aynalı fotoğraf makinesi, hareketli nesneleri net çekecek

Kategori: Bilim -Teknik

Aynalı fotoğraf makinesi, hareketli nesneleri net çekecek
 
Sony, fotoğrafçılıkta bir ilk olan Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi'ne (Translucent Mirror Technology) sahip yeni seri 55 ve 33 fotoğraf makinelerini tanıttı.
 Yeni ürünlerle sektördeki konumunu güçlendirmeyi hedefleyen şirket, saniyede 10 kareye kadar sürekli çekim ve hareketli nesnelerde bile ultra hızlı otomatik odaklama özellikleri sunarak fotoğrafçılıkta farklı bir yere gelmek istiyor.

Makinelere farklı lensler takılabiliyor. Ayrıca bu seri, Full HD video ve 3D panoramik çekim imkanına da sahip.

Şimdiye kadar ilk kez Sony'nin Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi'ni kullanan dijital fotoğraf makineleri, yeni çekim imkanları sağlayan yenilikçi bir optik sistemle geliyor. Klasik DSLR fotoğraf makinelerinden farklı olarak söz konusu teknoloji ana görüntü sensörü ve otomatik odaklama sensörüne ışığı sürekli ileten tam geçirgen bir ayna kullanıyor.

Bu teknoloji ile geleneksel SLR ayna hareketi yüzünden limitli hızlı çekim performansı tarih oluyor.

Serinin bu iki yeni modelinde çekilen fotoğraf ve videolar hem yüksek çözünürlüklü açısı ayarlanabilen LCD ekranında hem de hassas Tru-Finder'da, elektronik vizörde görüntülenebiliyor.

Bu makinelere özel olarak eklenen 15 noktalı otomatik odaklama sensörü hareket eden nesneleri sürekli çekim sırasında bile keskin bir odaklama içinde tutacak şekilde, hızlı ve doğru bir netlemeyi garantiliyor. Böylece 55 ve 33'ün anlık hareket ve ifadeleri yakalamasına imkan sağlıyor.

Net ve parlak fotoğraflar elde edilmesini sağlayan 1.15 milyon piksel çözünürlüklü hassas bir elektronik vizör de var. SteadyShot Inside ile titreşim en düşük seviyeye indiriliyor. Fotoğraf makinesindeki bu görüntü dengeleme sistemi, elde çekim yaparken titreşimleri düzeltmek için dört pozlandırma adımı sağlıyor.
 
zaman-EKONOMİ SERVİSİ  

Gösterim: 2784