Gratis Joomla Template by FatCow Review

İnternete bağlanan bilgisayarın ne kadarı sizin?

Kategori: İnternet

http://insanvehayat.com/wp-content/uploads/2013/05/pc-516x250.jpgKişiye ait verilerin elektronik ortamda toplanma ve analiz edilmesi sadece araştırmalarda kullanıldığı zannedilebilir. Ama elektronik cihazlar, internet ve sosyal platformlar üzerindeki verilerin, iyi ya da kötü maksatlarla rahatça toplanabiliyor olması, bunun doğru olmadığını gösteriyor.

Devamını oku...

Uygunsuz reklamlardan böyle kurtulun!

Kategori: İnternet

Uygunsuz reklamlardan böyle kurtulun!

AB Türkiye, son zamanlarda internet sitelerinde sıkça karşılaşılan "uygunsuz" reklamların, sanıldığının aksine ziyaret edilen site tarafından değil, bilgisayarlara yerleşmiş olan zararlı yazılımlar (malware) tarafından web sayfalarına yerleştirildiğini açıkladı.

Açıklamaya şöyle devam edildi: "Bu zararlı yazılımların bilgisayara bulaşma nedeni kullandığınız web tarayıcısı (Internet Explorer, Chrome, Firefox vb.) olabilir. Zararlı yazılımlar bir eklenti olarak web tarayıcısına kuruluyor ve böylece "uygunsuz" reklamlar, ziyaret ettiğiniz bazı sitelerde karşınıza çıkıyor. Bu durumdan kurtulmak için web tarayıcınızın ayarlar menüsünden, eklentiler bölümüne girerek, tanımadığınız tüm eklentileri silmeniz gerekiyor."

Sosyal medyadaki tehlike

Kategori: İnternet

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından Coşkun Koleji, gençlerin sosyal medya alışkanlığına dikkati çekmek için Türkiye'nin en kapsamlı araştırmasına imza attı.

Araştırmada, yüzde 82'si devlet ve yüzde 18'i özel okulda eğitim alan 11 bin 147 ilk ve ortaöğretim öğrencisiyle görüşüldü. Buna göre, öğrencilerin yüzde 76'sının Facebook, yüzde 42'sinin ise Twitter hesabı bulunuyor.

Devamını oku...

İnternet devleri arasında kirli oyun

Kategori: İnternet
İnternet devleri arasında kirli oyunİnternetin iki önemli ismi Facebook ve Google arasında kirli oyunlar döndüğü ortaya çıktı. Facebook, Google'ı karalamak için ajans tutmuş

Facebook, Google'ı karalamak için ajans tuttuğunu kabul etti. Peki şimdi ne olacak? İşte Facebook'un kirli google taktiğinin perde arkası.

Devamını oku...

Dev tarayıcıların son sürümleri karşı karşıya

Kategori: İnternet

Dev tarayıcıların son sürümleri karşı karşıya
Tarayıcıların üç devinin yeni sürümlerinin, görünümden eklenti desteğine, güvenlikten performansa kadar tüm eksilerini ve artıları araştırıldı.

Tarayıcıların üç devinin yeni sürümleri Internet Explorer 9, Mozilla Firefox 4 ve Google Chrome 10 hemen hemen aynı zamanda yayınlandılar. Peki bu tarayıcılardan 'en iyisi' hangisi? CHIP Online, bu zor sorunun cevabını tarayıcıları farklı yönlerden inceleyerek ve test ederek aradı.

Devamını oku...

Facebook şifresini 1 dakikada kırdılar

Kategori: İnternet

Facebook şifresini 1 dakikada kırdılarTekirdağ’da 3 genç, Facebook’ta bir açık yakaladıklarını iddia etti. Açık sayesinde e-posta ile Facebook hesabı 1 dakikada ele geçirilebiliyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan yazılımcı Serkan Gencel ile güvenlik uzmanları Vahap Eren ve Özgür Şahin Facebook’ta “açık” yakaladıklarını öne sürdü.

Radikal gazetesinde yer alan habere göre; bir algoritma keşfeden gençler, Microsoft tabanlı e-posta adresinden yola çıkarak Facebook hesaplarına girebiliyor.

Devamını oku...