Gratis Joomla Template by FatCow Review

Dev tarayıcıların son sürümleri karşı karşıya

Kategori: İnternet

Dev tarayıcıların son sürümleri karşı karşıya
Tarayıcıların üç devinin yeni sürümlerinin, görünümden eklenti desteğine, güvenlikten performansa kadar tüm eksilerini ve artıları araştırıldı.

Tarayıcıların üç devinin yeni sürümleri Internet Explorer 9, Mozilla Firefox 4 ve Google Chrome 10 hemen hemen aynı zamanda yayınlandılar. Peki bu tarayıcılardan 'en iyisi' hangisi? CHIP Online, bu zor sorunun cevabını tarayıcıları farklı yönlerden inceleyerek ve test ederek aradı.

Görünümden eklenti desteğine, güvenlikten performansa üç tarayıcının tüm eksilerini ve artılarını araştırdık, test ettik. Hangi tarayıcının kazandığını Sonuç sayfamızda öğrenebileceksiniz. Şimdi hazırsanız sonraki sayfamızda Görünüm ve Kullanım Kolaylığı incelememizle teste başlayabiliriz.

EN HIZLI MOBİL TARAYICI

Öte yandan, Firefox, Opera ve diğerleri arasında yeni nesil web tarayıcıların "farklı" araştırma daha yapıldı.

İnternette gezinirken bilgisayarınızın performansı büyük önem kazanıyor. Ancak ortalama bir PC, tarayıcınızda birçok sekme açıkken bile iyi bir performans sağlayabiliyor. Akıllı telefonlarda ise durum biraz farklı. Modern PC'lerden daha yavaş olan telefonlarda hız ve verimlilik daha büyük önem kazanıyor.

Makeuseof.com, hangi mobil tarayıcının en hızlı olduğunu bulmak için çeşitli testler gerçekleştirdi. Teste katılan mobil tarayıcılar ise şunlar: Firefox, Dolphin Mini, Dolphin HD, Opera Mobile, xScope, Skyfire, Android tarayıcısı (2. 2. 1). Opera Mini, hız testlerini tamamlayamadığı için atlandı.

Testlerde Verizon'un 4G cebi HTC Thunderbolt kullanılmış ancak testler 3G ağında yapıldı. Testlerde arka plandaki tüm programlar kapatıldı.

 Kaynak: www.chip.com.tr


Gösterim: 2748